Vai es varu piedalīties programmā, ja esmu pēdējā kursa students?

Jā, ja izlaidums Tev gaidāms vasarā, pavisam noteikti. Tas tādēļ, ka programmu uzsākot, Tev vēl būs studenta statuss.

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai sakārtotu visus nepieciešamos dokumentus?

Aptuveni mēnesis.

Kad ir pēdējais brīdis, lai pieteiktos programmai?

Tas atkarīgs no tā, kad vēlies uzsākt dalību programmā. Ja esi izlēmis braukt uz ASV, piemēram, 5.jūnijā, tad pēdējais brīdis, lai sāktu kārtot dokumentus ir maija sākums.

Cik ilgi ir derīga mana darba atļauja?

Darba atļauja 2016. gadā studentiem no Latvijas spēkā stājas 1.maijā un derīga līdz 31. augustam.

Kāpēc programmā var piedalīties tikai pilna laika klātienes studenti?

ASV likumdošana nosaka, ka tikai pilna laika klātienes studentiem drīkst izsniegt J1 vīzu.

Kāda ir atšķirība starp StudentTour Work & Travel USA programmu un Southwestern CO grāmatu tirgošanas programmu?

Abās programmās studentiem tiek piešķirta J-1 darba vīza, kura sniedz iespēju noteiktu laika posmu legāli strādāt ASV. Ja Sothwestern vasaras programma domāta studentiem, kuri visu vasaras brīvlaiku vēlās pavadīt pārbaudot savas prasmes tirdzniecībā, staigājot no mājas uz māju un pārdodot grāmatas, tad Work & Travel USA sniedz lielāku izvēles brīvību, ļaujot pašam studentam izvēlēties, kādu sezonālo darbu viņš vēlas vasarā strādāt, atstājot arī paša studenta ziņā, cik no sava vasaras brīvlaika viņš vēlas pavadīt strādājot, un cik ceļojot vai atpūšoties.

Work & Travel USA programma ir domāta tiem studentiem, kuri vēlās izmantot savu vasaru, lai gūtu starptautisku darba pieredzi, bet, tajā pašā laikā, arī paplašinātu savu redzesloku, gūtu jaunus draugus, ceļotu un iepazītu ASV kultūru.

Cik daudz iespējams nopelnīt piedaloties J1 programmā?

Tas, cik daudz var nopelnīt, ir atkarīgs no katra studenta individuāli – izvirzītā mērķa. Galvenais ir saprast, vai vēlies atpelnīt programmā ieguldīto, nopelnot arī naudu, ko aizvest mājās, vai Tava prioritāte ir nopelnīt vien tik daudz, lai segtu savas uzturēšanas/izklaižu/ceļošanas izmaksas. Tiem, kuru mērķis ir vairāk atpūsties, izklaidēties un mazliet pastrādāt, dienā vidēji var nopelnīt 40-50 dolārus. Ja Tavs mērķis ir nopelnīt pēc iespējas vairāk, iesakām meklēt tādu darbu (vai pat vairākus), kur ir iespējams nopelnīt dzeramnaudu vai saņemt komisiju, par pārdoto preci. Viesmīļi dzeramnaudās vien par maiņu var nopelnīt pat vairākus simtus dolāru, atkarībā no restorāna/kafejnīcas, kurā tiek strādāts.

Vai es varu strādāt vairāk kā vienā darbavietā?

Jā, Tu vari strādāt tik darbos, cik pats vēlies.

Kas ir DS2019?

Tā ir darba atļauja, kuru izsniedz ASV vīzas sponsors. Darba atļauja ir derīga tikai kopā ar J1 vīzu.

Kad ir vislabākais laiks, lai uzsāktu programmu?

Tas, protams, atkarīgs no katra studenta individuāli, bet mēs no savas pieredzes, iesakām uzsākt programmu sākot no maija vidus līdz jūnija sākumam, jo tad parasti beidzas studiju gads  ASV studentiem un sākas tūrisma sezona, līdz ar ko, atbrīvojas darbavietas un dzīvesvietas. Vēl viens iemesls, kāpēc iesakām doties pēc iespējas agrāk, ir tādēļ, ka agrāk uzsākot strādāšanu būs lielākas iespējas vairāk nopelnīt un atpelnīt programmā ieguldīto.

Ko, lai iesāku ar sesiju augstskolā, ja man tā ir paredzēta tikai jūnijā, bet vēlos braukt agrāk?

Latvijas augstskolās pastāv iespēja sesiju kārtot pirms noteiktā laika, tāpēc studentiem iesakām mēģināt sarunāt ar katra priekšmeta pasniedzēju paātrināto sesiju. No savas un iepriekšējo gadu dalībnieku pieredzes zinām, ka pasniedzēji šajā jautājumā ir ļoti pretīmnākoši un ļauj eksāmenus nokārtot agrāk. Ir arī studenti, kuri atstāj pāris parādus un tos nokārto uzreiz pēc atgriešanās no ASV. Bet atceries, ka parāds nav brālis!

Ja nolemju piedalīties programmā viens, bez draugiem, vai pastāv iespēja iepazīties arī ar pārējiem programmas dalībniekiem, lai nebūtu jābrauc pilnīgi vienam?

Ik gadu, pāris mēnešus pirms programmas sākuma, rīkojam kopēju satikšanās vakaru, kurā ir iespēja sapazīties ar visiem pārējiem programmas dalībniekiem. StudentTour facebook.com ir izveidojis arī Baltijas studentu populārāko ASV galamērķu domubiedru grupas, kurās reģistrējoties būs iespēja atrast, ne tikai ceļabiedrus un vasaras dzīvokļbiedrus, bet arī organizēt kopējas aktivitātes visas vasaras garumā. Šajās domubiedru grupās studenti arī mēdz apmainīties ar informāciju par izdevīgiem aviobiļešu piedāvājumuiem u.tml.

Kāpēc izvēlēties tieši StudentTour piedāvāto Work & Travel programmu?

StudentTour darbinieki ir entuziastu komanda, kurā ikviens no mums ir piedalījies Work & Travel USA programmā. Tieši šī iemesla dēļ, mēs varam sniegt noderīgus padomus un risinājumus, vadoties no mūsu personīgās pieredzes. Mums rūp ikviens klients, kurš ir pietiekami motivēts un piedzīvojumu kārs, lai ļautos šim trakajam piedzīvojumam, kas dos neaizmirstamu dzīves pieredzi un brīnišķīgāko vasaru, par kādu ikviens varētu sapņot! :)