Vecums: 21
Studē: RTU Būvniecību
Izvēlētais galamērķis: Havaju salas, Oahu

 1. Kāpēc izlēmi piedalīties Work & Travel USA programmā? 
  Man vienmēr ir paticis ceļot un par nokļūšanu Amerikā esmu sapņojis jau no agriem bērnības gadiem. Tā, nu nejauši sērfojot internetā atradu “StudentTour”, kas piedāvā šo lielisko iespēju – pa vasaru strādāt un ceļot pa ASV. Fakts, ka būšu tālu prom no mājām un ka viss būs jādara pašam uz savu roku, bez draugu un vecāku palīdzības, arī šķita vilinošs izaicinājums. Tā nu mans dzīves līdz šim lielākais piedzīvojums varēja sākties.
 2. Kas bija galvenie šķēršļi, ko vajadzēja pārvarēt, lai nokļūtu ASV, un kā Tu tos pārvarēji? 
  Par ko biju visvairāk aizdomājies, bija universitātes semestra pabeigšana mēnesi pirms sesijas, kas šķita diezgan neiepējami pirmā kursa būvniecības studentam. Fizika, matemātika un vēl visādi sarežģīti priekšmeti. Man bija jāmācās, jāmācās un jāmācās. Nedrīkstēju pieļaut nevienu iekavētu darbu. Neskatoties ne uz ko, izlidoju maija sākumā ar trīs studiju parādiem kabatā, kurus uzreiz pēc atgriešanās arī nokārtoju, kamēr citi kursa biedri ar parādiem vēl tikai mocījās. Otra grūtība bija problēmas ar naudas līdzekļiem, jo summa programmas apmaksai un nokļūšanai ASV nav no tām mazākajām. Es tiešām arī nevēlējos visu uzkraut uz vecāku pleciem, tāpēc ziemā strādāju par sētnieku. Jā, vecais, labais sētnieka darbs. Darbs nav no vieglākajiem, it sevišķi ziemā, kad sniega sega ir liela un tīrāmā uzņēmuma teritorija milzīga, bet zināju kāda mērķa labā strādāju, un, ka pēc pāris mēnešiem jau sērfošu klusā okeānā piekrastē.
 3. Par ko Tu strādāji un, ko šī pieredze Tev deva? 
  No sākuma strādāju par fotogrāfu itāļu restorānā “Bucca di Bepo”. Šis bija iecienīts darbs latviešu vidū. Princips vienkāršs – fotogrāfēju restorāna viesus, pēc tam bildes izprintēju un ievietoju rāmītī, tad apmeklētājam iedevu pastkartīti par velti un piedāvāju iegādāties fotogrāfijas par noteiktām cenām. Vēlāk pēķšņi uzradās vēl divi darba piedāvājumi – “Cold Stone Creamery” un “Teddy’s Bigger Burgers”. Sanāk, ka vienu brīdi strādāju pat 3 darba vietās. “Cold Stone Creamery” ir saldējuma ēstuve, kur klients visdāžādākās garšas saldējumiem var piejaukt dažādas gardas piedevas, piemēram, karameļu mērci, “Twix”, “OREO” u.tml. Šeit strādāju visaptverošā pozīcijā, sākot ar klientu apkalpošanu, beidzot ar atkritumu izvešanu pa sētas durvīm. “Teddy’s Bigger Burgers” ir kārtīga amerikāņu burgeru ēstuve. Milzīgi, neiedomājami garšīgi burgeri, fonā skan rokenrols un jāapkalpo daudz izsalkušu tūristu. Šeit strādāju par kasieri – iekasēju naudu, pieņēmu pasūtījumus no klientiem, kā arī maiņas sākumā sagatavoju produktus to likšanai burgeros. Šie darbi man deva vienreizēju darba pieredzi. Fotogrāfa darbā iemācījos runāt ar pilnīgi svešiem, nepazīstamiem cilvēkiem. Saldējumu un burgeru darbā iemācijos to, cik vērtīgi ir mācēt strādāt organizētā komandā, kur katram ir iedalīts savs darba pienākums un katrs darbinieks vienmēr vēl izpalīdz cits citam. Darbs tā noris daudz jautrāk un pats galvenais – efektīvāk.
 4. Kas bija Tavs spilgtākais vasaras notikums?
  Man tiešām bija daudz spilgti
  vasaras notikumi, bet vislabāk palicis atmiņā tas, kā sēdēju uz sava dzīvokļa balkona pēdējā vakarā pirms promlidošanas, raudzījos uz vienreizēju Waikiki ainavu un domāju: “Kas tikko ar mani ir noticis… Vai tiešām es to visu pa vasaru esmu paveicis un piedzīvojis?”
 5. Ar ko atšķiras pagājusī vasara ASV no iepriekšējām vasarām?
  Mana vasara ASV tagad šķiet kā vasaras ideāls. Ja vasaras Latvijā aizvadīju darot jau ierastas lietas, kā, piemēram, ejot uz kino ar draugiem, dzerot pa aliņam un pavadot salīdzinoši daudz laika pie datora, tad vasarā ASV esmu paveicis tik daudz dažādu un aizraujošu lietu, ka tā šķiet nevis tikai 3 mēnešus gara, bet gan veselu gada gara.
 6. Kā dalība programmā mainīja Tavu dzīvi? 
  Ja pirms prombraukšanas varbūt vēl neapzinājos, ko īsti gribu savā dzīvē iesākt, tad tagad, vairāk vai mazāk, manas domas jau sāk rosīties. Man rodas idejas un piedāvājumi. Pēc šīs vasaras šķiet, ka vairs nestāvu uz vietas, bet gan piedzīvoju izaugsmi un tiecos uz saviem dzīves mērķiem.
 7. Kāpēc Tu ieteiktu citiem saviem vienaudžiem piedalīties šajā programmā? 
  Šāds piedzīvojums noteikti ir jāizbauda ikvienam uz savas ādas. Tāda veida pieredze norūda un sagatavo tālākajai dzīvei. Pavadītais laiks ASV man pavēra acis un lika saprast, ka pasaule nemaz nav tik liela, kā sākumā varētu šķist. Visas durvis ir vaļā jebkuram cilvēkam. Dzīve Tev piedāvās viskrāsainākās iespējas, tik jāprot tās saskatīt un izmantot.