Vecums: Reinis Kļaviņš
Studē: LU, Tiesību zinātni
Izvelētais galamērķis: Havaju salas, Oahu

1.Kāpēc izlēmi piedalīties Work & Travel programmā?
Jau no pašas bērnības sapņoju par dzīvi uz salas, tomēr agrāk to biju iztēlojies mazliet citādāk, jo tajā laikā mani aizrāva filmas, kurās darbība risinās uz salām, piemēram, The Blue Lagoon un Treasure Island.

Pieaugot sāku saprast, ka aizbraukt uz šādām salām nemaz nav tik grūti. Tā nu gadījās, ka 2013.gada vasarā uzgāju kursa biedrenes bildes viņas Instagram profilā, kur viņa smaidīga gozējās, iespējams, Waikiki pludmalē, nenocietos un iztaujāju viņu visos sīkumos, kur, kāpēc un kā viņa ir nokļuvusi Havaju salās, tad arī pirmoreiz dzirdēju par Studenttour programmu Work & Travel USA.

Kā trešo no faktoriem jāmin, ka tajā laikā, izstāstot savu ideju par gribēšanu doties uz Havaju salām, nu jau mana ex draudzene, šifrēts teksts, bija sajūsmā un gatava doties līdzi. Tas nospēlēja ļoti lielu lomu visā brauciena plānošanā un vispār faktā, ka esmu bijis Havaju salās. Draudzene bija ļoti uzņēmīga un pārliecināja mani par to, ka aizbraukt uz Havaju salām ir iespējams katram no mums.

2.Kas bija galvenie šķēršļi, ko vajadzēja pārvarēt, lai nokļūtu ASV, un kā Tu tos pārvarēji?
Kā galvenos šķēršļus noteikti jāmin paša neizlēmība un nespēja nodoties konkrētiem mērķiem uz visiem 100%.

3.Par ko Tu strādāji un, ko šī pieredze Tev deva?
Lielāko daļu vasaras strādāju pie krievu tautības amerikāņa privātmājas renovācijā Kaneohe, Honolulu. Man darbs patika, jo bieži vien darba laikā nācās braukt uz citām Honolulu daļām, tādejādi varēju apskatīt gandrīz visu pilsētu. Divas dienas pastrādāju arī uz kuģīša, apkalpoju klientus, kamēr viņi makšķerēja, darbs bija labi atmaksāts, tomēr nespēju tur strādāt, jo piemetās jūras slimība. Bija iespēja strādāt arī bārā par oficiantu, tomēr devu priekšroku pirmajam darbam, jo biju strādājis šāda veida darbu arī pirms tam, Latvijā.

Darbs man pats par sevi pieredzes ziņā neko jaunu nedeva, bet man ļoti spilgti atmiņā paliks mans priekšnieks, jo viņam bija izcila personība un viņš bija labs sarunu biedrs. Visas vasaras garumā nejutu, ka darba devējs tik tiešām ir „boss”, jo bija jautri.

4.Kas bija Tavs spilgtākais vasaras notikums?
Grūti noformulēt vislabāko vasaru ar vienu notikumu, varu tikai pateikt, ka tādu bija ļoti daudz. Izpletņlēkšana, lēkšana no klints Klusajā okeānā, lēkšana no klints džungļu vidū, daudzie pārgājieni, dzidrās pludmales, dažnedažādāko ēdienu baudīšana, braukšana ar mašīnu, jo luksofori ir aiz krustojuma, nevis pirms, kā arī visi brauc bez gaismām (grūti saprast, kad mašīna aiz muguras brauc un kad stāv), iepirkšanās, gan lielveikalos, gan China town, sērfošana, braukšana ar kuģi, makšķerēšana utt.

5.Ar ko atšķiras pagājusī vasara ASV no iepriekšējām vasarām?
Ar daudzajiem notikumiem, foršajiem cilvēkiem, jauniem draugiem, vislabākajām atmiņām.

6.Kā dalība programmā mainīja Tavu dzīvi?
Esmu pamainījis savus uzskatus par dzīvi kā tādu, par to kādi ir mani dzīves mērķi, ko es vēlos sasniegt turpmāk.

7.Kāpēc Tu ieteiktu citiem vienaudžiem piedalīties šajā programmā?
Tāpēc, ka tā ir vienreizēja iespēja iepazīt sevi un citus vienaudžus, saprast, ko vari paveikt, saprast cik daudz esi gatavs ziedot sevi ejot uz mērķi. Dzīvošana svešā vidē norūda cilvēku un liek pārvarēt grūtības. Tas ir arī labs veids kā nostiprināt valodas zināšanas un iepazīt jaunus cilvēkus, citu kultūru un paplašināt savu redzesloku.