Vecums: 23
Studē: RISEBA Audiovizuālo mediju mākslu
Izvēlētais galamērķis: Sanfrancisko 

1.Kāpēc izlēmi piedalīties Work & Travel programmā?
Izlēmu piedalīties, jo sakrita vairākas „zīmes”. Vienmēr došanās uz ASV bija kā fantāzija, tad iedvesmoja nejauši satikti cilvēki ar savu pieredzi ASV, tad doties turp kļuva par manu Jaunā gada apņemšanos (vai drīzāk joprojām kā fantāzija), un tad arī StudentTour piedāvājums nokrita no zila gaisa. Par cik neesmu bijis kārs uz ceļošanu (līdz šim), tad, galvenokārt, vēlējos izkāpt no „komforta zonas” un pierādīt sev, ka varu atrasties citā pasaules malā un pelnīt iztiku, un pie reizes iepazīt, manuprāt, fascinējošo ASV kultūru un sabiedrību.

2.Kas bija galvenie šķēršļi, ko vajadzēja pārvarēt, lai nokļūtu ASV, un kā Tu tos pārvarēji?
 
Izkāpšana no „komforta zonas”. Ja domas par došanos sākumā priecēja, tad, tuvāk nākot termiņiem, sāka biedēt. Radās šaubas, vai tas ir priekš manis un vai tiešām spēšu atrast darbu (lai cik tas muļķīgi neizklausītos) un gūt gandarījumu dodoties nezināmajā.

3.Par ko Tu strādāji un, ko šī pieredze Tev deva?

Manuprāt, man ļoti paveicās ar darbu. Vai drīzāk- pierādīju sevi un iepatikos pareizajiem cilvēkiem. Es strādāju mazā ēstuvē, kas saucās „Show Dogs” pašā San Francisco sirdī – uz Market Street. Lai, draugiem stāstot, nerastos priekšstats, ka tā ir maza/niecīga (bija maza), netīra hotdogu ēstuvīte, tad nākas piezīmēt, ka tā ir all-natural, super-duper organic un citādi ļoti veselīga un ļoti atzīta ēstuve. Kā nekā šeit tiek taisīts labākais burger San Francisko. Ja McDonalds komplekts maksā aptuveni 5$, tad šeit lētākais komplekts maksā vidēji 16$. Es strādāju pie kases, pieņēmu pasūtījumus telefoniski, pienesu ēdienu, vācu visu nost, mazgāju traukus un pat taisīju dažādus ēdienus/dzērienus. Un es nevaru būt priecīgāks, ka tas viss tiešām bija jādara, tas prasīja augstu precizitāti, ātrumu un spēju pielāgoties dažādām situācijām. Turklāt ātrā tandēmā ar otru kolēģi, jo rush-hour laikā bija milzīgas rindas. Man bija fantastiski cilvēki apkārt un apkalpoju gan tikpat fantastiskus cilvēkus, gan ne tik ļoti, bet katrs ikdienas sarežģījums likās, kā kārtējais pārbaudījums, kuram gribas tikt pāri ar maksimāli labu rezultātu. Katrā ziņā, bija fantastiski agrā rītā vērt vaļā ēstuvi un vērot kā mostas pilsēta.

4.Kas bija Tavs spilgtākais vasaras notikums?
Ir patiešām grūti runāt par vienu notikumu. Varētu uzrakstīt veselu grāmatu par mūžam dzīvo Market Street ar praidu, bezpajumtniekiem, protestiem un apšaudēm; debesskrāpju džungļiem, kolorītajiem rajoniem. Vai par satiktajiem cilvēkiem, piemēram, gaidot, kad atvērsies metro, satikt tikko iznākušu cietumnieku, kurš pēc trešā teikuma, jau tevi sauc par „My homeboy” un veido patiešām saturīgu sarunu, bet tai pat laikā grib dabūt no tevis kādu dolāru. Vai pēc darba mūsu kafejnīcā ar pastāvīgo klientu, hippijvecmammu, stundām runāt par jebko. Tomēr spilgtākie notikumi laikam bija nedēļu pirms ceļojuma (un ceļojums, protams), kad vasara gāja uz otru pusi un visi devāmies kur kurais, jo līgums ar mājas saimniekiem beidzās. Mēs daži palikām strādāt. Ar naktsmājām nepaveicās un rezultātā es no 6 dienām, četras pavadīju dažādās vietās. Pie uzņēmējas no Havaju salām, pie indieša, kas strādā Apple, pie dīvainas ģimenes, kur tēvs bija gejs un pie vienas citas latviešu studentes darbā uz grīdas, kad piedzīvojām lielāko zemestrīci kopš 1985. Un, lai tās bija negulētākās naktis, katrs satiktais cilvēks iedvesmoja ar savu stāstu. Un tādu vasaras laikā bija daudz. Kas zina, varbūt arī Tevi kāds novērtēs un klusām tavā kontā ieskaitīs 1000$ :)

5.Kā dalība programmā mainīja Tavu dzīvi? 

Es ieguvu neizmērāmi lielu pieredzi un doties uz ārzemēm strādāt bija lielisks veids, kā atklāt sevī ko jaunu. Strādāt apkalpojošā sfērā iesaku pamēģināt katram. Varbūt Latvijā tā ir citādāka pieredze, bet man tas palīdzēja attīstīt komunikācijas prasmes, tikt galā ar negaidītiem pārbaudījumiem un saprast, cik perfektai komunikācijai ir liela nozīme.

6.Kāpēc Tu ieteiktu citiem saviem vienaudžiem piedalīties šajā programmā?

Atklāsi ko jaunu par sevi. Sapratīsi, ka neiespējamais ir iespējams. Gūsi iedvesmu, kas nepazudīs.