Vecums: 21
Studē: RISEBA, uzņēmējdarbību
Izvēlētais galamērķis: Havaju salas, Oahu

 1. Kāpēc izlēmi piedalīties Work & Travel USA programmā?
  Izvēlējos piedalīties, jo Work & Travel programma piedāvāja tieši to, ko meklēju – gūt pieredzi, dzīvojot, ceļojot un strādājot ārzemēs. Sākotnēji biju domājusi izmantot Erasmus programmas iespējas un sākt ar Eiropu, bet ASV man likās vēl labāks variants, tādēļ jau pēc pirmās Work&Travel prezentācijas noklausīšanās, sapratu – man tur ir jābūt!
 2. Kas bija galvenie šķēršļi, ko vajadzēja pārvarēt, lai nokļūtu ASV, un kā Tu tos pārvarēji?
  Lai nokļūtu ASV sastapos ar trīs šķēršļiem – finansiālais aspekts, dokumentu kārtošanas process, studiju gada eksāmeni. Taču visu var atrisināt! Vajag tikai saņemties un būt neatlaidīgiem. Naudas līdzekļi man bija iekrāti, kā arī saņēmu palīdzību no ģimenes. Ar dokumentu kārtošanu palīdzēja StudentTour draudzīgie pārstāvji. Vīzas noformēšanai bija jāpieiet diezgan nopietni, bet, ja arī radās, kādas neskaidrības, StudentTour vienmēr palīdzēja. Un augstskolas eksāmenus varēju nokārtot nedaudz ātrāk – maijā, nevis jūnijā. Tā kā tā ir programma studentiem, augstskola bija saprotoša, par ko jāsaka paldies!
 3. Par ko Tu strādāji un, ko šī pieredze Tev deva?
  Strādāju divos darbos – ukuleles (Havajiešu mūzikas instrumentu) veikalā par pārdevēju un par fotogrāfi vietējā restorānā. Apvienot abas darba vietas nebija viegli, taču Havaju salu laikapstākļi, daba un cilvēki deva enerģiju nepadoties. Pieredze, ko ieguvu ir neatņemama – kontaktējos ik dienu ar visdažādāko nacionalitāšu pārstāvjiem, uzlaboju angļu valodas prasmes, kā arī pārdevējas iemaņas.
 4. Kas bija Tavs spilgtākais vasaras notikums?
  Grūti ir izvēlēties vienu notikumu, jo, manuprāt, visa vasara bija viens spilgts piedzīvojums! Bet jāpiemin izpletņu lēkšana – tās sajūtas bija neaprakstāmas! Tas man bija liels pārbaudījums, jo pirms braucu uz Havaju salām, man bija bailes no augstuma. Tagad esmu tās pārvarējusi, gan lecot ar izpletni, gan ejot pārgājienos pa Oahu salas bīstamajām takām kalnos.Ir vēl tik daudz pasakainu piedzīvojumu no vasaras, ko nekad neaizmirsīšu – sērfošana Waikiki pludmalē, snorkelēšana ar tūkstošiem krāsainu zivtiņu, peldēšanās okeāna izskalotos baseinos, došanās pārgājienos, nakts pastaigas gar okeānu, ballītes ar draugiem, nedēļa Ņujorkā….
 5. Ar ko atšķiras pagājusī vasara ASV no iepriekšējām vasarām?
  Pagājusī vasara no iepriekšējām atšķiras ar to, ka tas viss bija kaut kas jauns un nebijis. Gandrīz katru dienu es guvu kādu jaunu atklājumu par sevi vai pasauli sev apkārt. Redzēju tik daudz skaistu ainavu, kas man pat sapņos nerādījās. Ieguvu jaunus draugus, piedzīvojumus un pieredzi, ko nekad neaizmirsīšu.
 6. Kā dalība programmā mainīja Tavu dzīvi?
  Šī programma manu dzīvi, ikdienu mainīja uz trīs mēnešiem, bet, kas ir vēl svarīgāk, tā mainīja mani pašu. Pēc šīs programma es kļuvu nenoliedzami psiholoģiski spēcīgāka, jo pirmās dienas ASV nebija tās vieglākās. Bija patstāvīgi jāatrod dzīvesvieta un darbs pilnīgi svešā vietā. Tas iemācīja lūgt palīdzību svešiniekam un arī sniegt to citam, kad tā nepieciešama. Šī programma izmanīja manu redzējumu uz pasauli, kā arī lika pilnveidoties. Tas noteikti palīdzēs man nākotnē!
 7. Kāpēc Tu ieteiktu citiem saviem vienaudžiem piedalīties šajā programmā?
  Šīs programmas iespējas es noteikti ieteiktu izmantot jebkuram jaunietim, jo mums taču ir jāveido sava dzīvē un personība pēc iespējas krāsaināka. Mēs taču dzīvojam tikai vienreiz! Es varu garantēt, negaidītus piedzīvojumus, elpu aizraujošus ainavu skatus, nenovērtējamu pieredzi, draugus no visas pasaules. Kamēr esam studenti, mums pasaule sniedz tik daudz iespēju, ir tikai jābūt atvērtiem, drosmīgiem un piedzīvojumu kāriem, lai saņemtu to visu.