Vecums: 22
Studē: RBS Biznesa Vadību
Izvēlētais galamērķis: Losandželosa

1.Kāpēc izlēmi piedalīties Work & Travel programmā?

Es uzskatu, ka kamēr man nav lielas atbildības, kā bērni piemēram, ir jāmetas iekšā visos piedzīvojumos, kuri tīši vai netīši trāpās tavā ceļā. Pēc pirmā kursa vasaru pavadīju strādājot praksē, kamēr mans kursabiedrs lika sociālajos tīklos bildes no Havaju salām. Kam tas der. Tobrīd vēl nebija skaidra doma pašai pieteikties programmai, jo tas viss likās tik neiespējami un šķita, ka ikkatrai manai domai par “es ļoti gribētu braukt” vienmēr uzradās savs “bet kā tad ar to”. Brīdis, kad es atrisināju un atmetu liekos “bet” bija sākums labākajam ko es līdz šim esmu paveikusi.

2.Kas bija galvenie šķēršļi, ko vajadzēja pārvarēt, lai nokļūtu ASV, un kā Tu tos pārvarēji?

Noteikti viens no galvenajiem šķēršļiem bija finansiālais aspekts. Vienmēr ir grūti jautāt vecākiem palīdzību, jo it kā jau esi pieaudzis un šķiet, ka priekš lietām, kuras nav primāras, kā izglītība un pirmās nepieciešamības preces, naudiņa jānopelna pašam. Iespēja sapelnīt nebija, tāpēc bija jāpārkāpj pāri sev. Grūti, arī protams, bija pārliecināt mammu, ka šī ir laba ideja.

3.Par ko Tu strādāji un, ko šī pieredze Tev deva?
 

Lai gan no sākuma gāja lēni ar darba meklējumiem, tomēr beigās man bija veseli trīs darbi. Viens mazā picērijā, kur pildīju visus iespējamos pienākumus. Otrs bija apģērbu veikalā Billabong, kur pildīju pārdevējas pienākumus. Pēdējais un ne mazāk svarīgais bija darbs Bubba Gump Shrimp Co., restorānā kā viesu sagaidītāja un citu pienākumu pildītāja. Interesanti, ka šis restorāns ir filmas Forest Gump tematikā. Viens no nosacījumiem stājoties darbā bija noskatīties filmu un zināt atbildes uz jautājumiem, kas sarakstīti uz piecām lapām. Galu galā bija arī jāpārbauda viesu zināšanas. Bieži vien nācās sastapties ar īstiem filmas fanu spečukiem.

Kopumā pieredze ir neaprakstāma un visos darbos labi pavadīju laiku. Ieguvu ne tikai praktisku pieredzi, bet arī citu skatījumu uz lietām. Šobrīd, kā piemēram, ļoti novērtēju labu klientu servisu un pati esmu daudz pretīmnākošāka un laipnāka kā vidējais kafejnīcu klients.


4.Kas bija Tavs spilgtākais vasaras notikums?


Nesen, pērkot biļetes uz Prāta Vētras koncertu, mani nointervēja un jautāja, kura ir mana mīļākā dziesma. Es nevarēju atbildēt. Ir gandrīz vai neiespējami izvēlēties vienu, jo visas ir spilgtas un katra sagādā kādas noteiktas emocijas, kuras nevar sarindot noteiktā secībā. Tā arī ar šo vasaru un visiem neaizmirstamajiem piedzīvojumiem. Protams, bija lieliski izbraukāt visu Kaliforniju, aizbraukt uz Lasvegasu un Lielo Kanjonu, bet tik pat spilgti bija sapazīties ar cilvēkiem, kurus šobrīd saucu par draugiem vai mācīties kā grebt Helovīna ķirbi, bet tā vietā izmantot arbūzu.

5.Ar ko atšķiras pagājusī vasara ASV no iepriekšējām vasarām?
 

Šo vasaru es noteikti varu saukt par labāko savā dzīvē. Kaut vai tikai ar šo faktu viņa atšķiras. Bet, ja tā nopietni, tad šovasar es izdarīju ko tādu, ko iepriekš biju redzējusi tikai savos labākajos sapņos. Metos nezināmajā, skaitīju kapeikas, tērējos uz nebēdu, apceļoju ASV un ieguvu vairāk draugu nekā par iepriekšējām vasarām kopā ņemot.

6.Kā dalība programmā mainīja Tavu dzīvi? 


Es teiktu, ka pastiprināja manu ticību tam, ka viss ir iespējams un, ka mazāk jāpārdomā lietas, bet vairāk jāmetas nezināmajā. No tā kaut kas brīnišķīgs var iznākt!

7.Kāpēc Tu ieteiktu citiem saviem vienaudžiem piedalīties šajā programmā?


Trīs mēnešu laikā var iegūt tādu pieredzi un tādas emocijas, ko citādi būtu grūti iegūt vairāku gadu gaitā. Un šis salīdzinoši ir lēts veids kā apceļot ASV savos trakākajos gados.