Vecums: 22 Studē: RTU Elektroniku un telekomunikāciju
Izvēlētais galamērķis: Havaju salas, Oahu

 1. Kāpēc izlēmi piedalīties Work & Travel USA programmā?
  Man patīk iesaistīties dažādos jauniešu projektos un pēdējos gados cenšos sevi dažādi izaicināt, kā arī aizbraukt uz kādu attālu, tropisku, filmās redzētu vietu ir bijis mans sapnis no mazotnes. Tāpēc, padzirdot par šo iespēju un noklausoties programmas dalībnieku prezentāciju, doma par braucienu iespiedās manā galvā.
 2. Kas bija galvenie šķēršļi, ko vajadzēja pārvarēt, lai nokļūtu ASV, un kā Tu tos pārvarēji?
  Galvenie šķēršļi bija naudas līdzekļi, kas nepieciešami programmas sākumā un tas, ka lai dotos programmā laicīgi vajadzēja atrast veidu kā ātrāk pabeigt semestri universitātē. Pēc prezentācijas noklausīšanās biju sajūsmā, bet domāju, ka nebraukšu, jo šie šķeršļi tiešām šķita par lielu. Domāju, varbūt atlikt uz nākamo gadu, bet nespēju izmest domu par braukšanu no galvas un sāku meklēt risinājumus.Tad nu nolēmu riskēt – aizņēmos naudu līdz vasaras beigām, pēc darba vasarā arī veiksmīgi biju spējīgs to atgriezt, kā arī sarunāju ar visiem profesoriem iespēju nolikt eksāmenus jau aprīļa beigās/maija sākumā. Tad nu maijā jau, veiksmīgi nolicis eksāmenus, devos ceļā.
 3. Par ko Tu strādāji un, ko šī pieredze Tev deva?
  Strādāju par fotogrāfu. Izklausās interesanti vai ne? “Fotogrāfs Havaju salās” turpmāk manā rezumē izskatīsies pavisam skaisti, bet, ko tad īsti es darīju? Darbs bija restorānā un mans uzdevums – fotogrāfēt restorāna klientus. Gāju pie galdiņiem un piedāvāju izveidot bezmaksas pastkarti. Kopā ar pastkarti nesu arī ierāmētas bildes, ko piedāvāju viņiem nopirkt. Spēja pārdot bija svarīgāka, nekā spēja uzņemt skaistas bildes, bet man patīk domāt, ka man labi sanāca abas lietas. No šī darba es ieguvu milzīgu pieredzi sarunās ar visdažādākajiem cilvēkiem, iemācījos ļoti daudz par to, kā pasniegt sevi un savu produktu klientiem, tā lai tie būtu patiešām ieinteresēti, kā arī ieguvu neatsveramu pārliecību par sevi un savām spējām, jo komplimentus par savu darbu tur dzirdēju daudz un arī apziņa, ka Tev tiešām padodas tas, ar ko nodarbojies, dara savu. 
 4. Kas bija Tavs spilgtākais vasaras notikums?
  Vai man tiešām jāizvēlas tikai viens? Viens no spēcīgākajiem vasaras momentiem noteikti bija laikā, kad ceļoju pa lielāko no Havaju salām. Tur devos skatīties, kā Lava ietek okeānā. Sēdēt pilnīgā tumsā un skatīties, kā vējš nes okeāna viļņus pretī tikko no zemes iznākušai lavai, izmētā to pa gaisu, tādējādi pārvēršot to zemē uz kuras sēdi, bija tiešām neaprakstāmi. Apziņa, ka pirms miljoniem gadu tieši šadi izveidojās salas, uz kurām pavadīju savus vasaras mēnešus, ir vārdiem neaprakstāma. Un es sēdēju tam skatam tik tuvu, ka lielāko viļņu ūdens piles sitās man sejā. 
 5. Ar ko atšķiras pagājusī vasara ASV no iepriekšējām vasarām?
  Grūti atrast vispār ko kopīgu ar citām vasarām. Vasarā ASV man bija jābūt pilnīgi patstāvīgam – visi mani tuvinieki bija otrā pasaules malā, pāri diviem okeāniem. Man bija iespēja apskatīt un piedzīvot tik daudz ko, ceļojot pa vietām, kuras daudzi redz tikai filmās, izlekt ar izpletni, peldēties ar haizivi, doties pārgājienos, kas izmaina skatu uz visu pasauli. Bieži noķēru sevi vienkārši jūtoties laimīgam, cenšoties noticēt tam, ko tajā momentā daru.
 6. Kā dalība programmā mainīja Tavu dzīvi?
  Es ieguvu milzīgu pārliecību par sevi, par to, ko varu izdarīt. Piedzīvojums man ļāva saprast, ko es patiešām vēlos savā dzīvē darīt un iedrošināja tiekties pēc kaut kā, ko es tiešām vēlos nevis sekot kādam iesāktam ceļam, kas liekas drošāks.
 7. Kāpēc Tu ieteiktu citiem saviem vienaudžiem piedalīties šajā programmā? Labākais veids kā uzzināt par sevi ko jaunu ir nostādīt sevi tādā situācijā, kādā iepriekš neesi bijis. Tiešām ticu, ka šis ir izcils veids, kā to izdarīt, vienlaicīgi tiekot pie neaizmirstama piedzīvojuma, kurā var iepazīties ar svešu kultūru un iegūt daudz jaunus, mērķtiecīgus draugus, kas nebaidās uzdrīkstēties darīt ko traku.