Vecums: 21
Studē: BA, Banku darbību
Izvēlētais galamērķis: Miami, Florida 

1. Kāpēc izlēmi piedalīties Work & Travel programmā?
Vienmēr paticis ceļot, iepazīt cilvēkus un atšķirīgu kultūru, bet tālāk par mūsu pašu Eiropu nebiju ticis. Dalība Work&Travel programmā šķita kā vienreizēja iespēja nokļūt teju vai otrā pasaules malā, dodoties uz „Lielo iespēju zemi” – Amerikas Savienotajām Valstīm. Vēlējos pārbaudīt savus spēkus gan darba, gan dzīvesvietas meklējumos, gan pārbaudīt un uzlabot savas angļu valodas zināšanas, visu uzsākot no „nulles”, protams, satikt jaunus draugus, un izbaudīt atšķirīgu vasaru no ierastās.

2.Kas bija galvenie šķēršļi, ko vajadzēja pārvarēt, lai nokļūtu ASV, un kā Tu tos pārvarēji?

Sākotnēji vēlējos doties šajā piedzīvojumā ar tuvu paziņu, bet diemžēl viņai šie plāni atkrita studiju dēļ, kā arī man bija nelielas finansiālas problēmas, jo pirms šīs vasaras pusgadu biju pavadījis Čehijā Erasmus apmaiņas programmas ietvaros. Arī vecāki nebija īpaši priecīgi par manu paziņojumu, ka vasaru vēlos pavadīt tālajā Miami. Galu galā viss nokārtojās un es jau atrados Oslo, gaidot savu reisu uz Fort-Lauderdale starptautisko lidostu, kas atradas aptuveni 40 km attālumā no Miami.

3. Par ko Tu strādāji un, ko šī pieredze Tev deva?

Es strādāju „Wings Beachwear” veikalu tīklā par klientu apkalpotāju-noliktavas pārzini – ar to bija pietiekami, lai es izbaudītu ideālu vasaru! Smieklīgi, ka pašā pirmajā darba dienā mans menedžeris vēlējās man iemācīt, kā pareizi jālīmē cenu zīmes – es uz viņu paskatījos un izbrīnīts jautāju, vai tad ir kāda speciāla metode? Izrādās, ka ir! Protams, ka tā bija sava veida pārbaude – jau nākamajā darba dienā veicu ienākošo preču reģistrāciju un pāris nedēļu laikā veicu pasūtījumus pats. Pārējā laikā palīdzēju savām kolēģēm veikala pārdošanas zālē, konsultējot klientus par dažādiem suvenīriem, peldēšanas aprīkojumu utt. Sanāca arī printēt dažāda veida uzrakstus un attēlus uz T-krekliem, sporta jakām un cita veida apģērbiem pēc klientu pasūtījuma. Šāda veida darbs palīdzēja uzlabot manas angļu valodas zināšanas, it īpaši strādājot ar dažādiem tūristiem tik internacionālā kolektīvā (haitietes, slovākietes, baltkrievs, igaunis, izraēliete, pāris amerikāņi un kolumbiete). Protams, ieguvu jaunus draugus, ar kuriem joprojām uzturu kontaktus, kā arī nākamajā vasarā iespējams došos ciemos.

4. Kas bija Tavs spilgtākais vasaras notikums?
Visa vasara bija viens spilgts notikums, bet, ja jāizvēlas viens, teiktu – došanās tripā ar mašīnu, kurai salūzis gaisa kondicionieris. Devāmies uz Key West, kas atrodas 90 jūdžu attālumā no Kubas (4-5 stundu brauciens). Braucām četratā ar maniem dzīvokļa biedriem – divām igauņu meitenēm un amerikāni. Ja Miami ir trīs dažādas temperatūras – very hot, extreme hot un crispy –, tad Key West to varētu nosaukt par overbaked. Varat iedomāties, cik patīkami bija iegāzties ~30°C „vēsajā” okeāna ūdenī? Ja godīgi, pasakaina!

5. Ar ko atšķiras pagājusī vasara ASV no iepriekšējām vasarām?
Strādāju 5-6 dienas nedēļās, pārsvarā vakaros, tādēļ gandrīz katra diena tika pavadīta pludmalē peldoties, sauļojoties, pavadot laiku ar jauniepazītajiem draugiem un paziņām, ar kuriem devāmies arī dažādos izbraucienos vai apmeklējām dažādus pasākumus. Šī bija viennozīmīgi karstākā vasara, kādu jebkad biju piedzīvojis – zemākā temperatūra visā vasarā bija 22°C, kad bija neliela tropiskā vētra, bet augstākā ap 39°C. Nokļūstot vietā, ko redzi uz pastkartēm vai tūrfirmu mājslapās, salstot zem 3 segām, tādu vasaru ir jāizbauda!

6. Kā dalība programmā mainīja Tavu dzīvi?
Viennozīmīgi varu apgalvot, ka pasaule
ir maza un tajā pašā laikā ļoti liela. Diezgan interesants moments bija, kad, pastaigājoties pa molu South Beach, ieraudzīju savu Desktop attēlu, tas bija tiešām neticami, ka esmu vietā, ko kādreiz biju izvēlējies, lai tikai papriecētu acis, strādājot pie datora. Kā arī iemācījos uzdrīkstēties, sevi noreklamēt dažādiem darba devējiem, protams, uzlaboju valodu zināšanas.

7. Kāpēc Tu ieteiktu citiem saviem vienaudžiem piedalīties šajā programmā?
Vajag uzdrīkstēties un izmēģināt dzīvē kaut ko jaunu, kas viennozīmīgi pavērs plašāku skatu uz dzīvi, noteikti ļaus izbaudīt vēl nepiedzīvotas plaša spektra emocijas! Mēs dzīvojam tikai vienreiz!

4