Vecums: 22
Studē: LLU, Uzņēmumu un iestāžu ārējos sakarus

Izvēlētais galamērķis: Havaju salas, Oahu 

 1. Kāpēc izlēmi piedalīties Work & Travel programmā?
  Man vienmēr ir paticis ceļot, satikt jaunus cilvēkus, iepazīt dažādas kultūras un stāties pretī izaicinājumam būt ārpus savas komforta zonas. Doma par došanos uz ASV manī radās esot Erasmus studentu apmaiņas programmā Ungārijā, kur kopā studēju ar jauniešiem no ASV un Kanādas, ar kuriem ļoti sadraudzējos.  Manī radās doma, ka ja jau ASV studenti var ierasties Eiropā un dzīvot te vairākus mēnešus, mācoties, uzkrājot pieredzi un pilnveidojoties, tad kādēļ gan lai es, tāpat kā viņi, nedotos uz otru pasaules malu, lai mestos līdzīgos piedzīvojumos, un pierādītu sev, ka manos spēkos ir itin viss?! Un- kas meklē, tas atrod! Work & Travel programma bija tieši tas, kas man bija vajadzīgs, lai es savu vasaru varētu pavadīt ASV.
 2. Kas bija galvenie šķēršļi, ko vajadzēja pārvarēt, lai nokļūtu ASV, un kā Tu tos pārvarēji?

  Lielākais šķērslis, šķiet, bija finanses. Tā kā esmu pilna laika klātienes studente un tajā laikā biju tikko atgriezusies no apmaiņas programmas, man nebija nedz patstāvīgu ienākumu, nedz iekrājumu, tādēļ naudu programmai, ceļa izdevumiem un pirmajam mēnesim vajadzēja aizņemties. Aizņēmos no vecākiem ar godavārda solījumu visu aizņemto naudu vasaras laikā atpelnīt un, atgriežoties Latvijā, atdot. Un man izdevās!
 3. Par ko Tu strādāji un, ko šī pieredze Tev deva?

  Pirmā vieta, kur mani pieņēma darbā bija Itāļu restorāns „Spada”. Tur visu vasaru vakaros strādāju par „hostess” – sagaidīju restorāna apmeklētājus, ierādīju viņiem galdiņus un nosūtīju oficiantus pie attiecīgajiem galdiņiem- rūpējos par organizētību restorānā. Šie pienākumi uzlaboja manas komunikatīvās prasmes, es daudz uzzināju par ēdināšanas uzņēmumiem, kā arī dzirdēju daudzo apmeklētāju interesantos stāstus. Secināju, ka apkalpošanas serviss ir vesela māksla, par kuru cilvēki ir gatavi maksāt. Mans otrais darbs, kurā mani pieņēma bija „Aloha Caffe”, kurā es strādāju par kuponu izplatītāju- pa dienu staigāju gar kafejnīcu un, dalot atlaižu kuponus, stāstīju uz ielas satiktajiem garāmgājējiem par to, cik gardas smalkmaizītes, milzu picas un burgerus, un veselīgākos salātus viņi var nobaudīt vienuviet- stūra kafejnīcā „Aloha Caffe”. Šis darbs ievērojami uzlaboja manas angļu valodas zināšanas, es satiku interesantus cilvēkus, kā arī tas norūdīja manu pacietību un izturību, jo lai cik vienkārši tas arī neliktos, tomēr 5 stundas dienas svelmē nostāvēt kājās un sajūsmināti stāstīt skeptiski noskaņotiem garāmgājējiem par kūciņām prasa zināmu izturības līmeni. Trešais darbs, kurš bija mans mīļākais darbs, bija nāves jūras kosmētikas tirgošana. Daudz uzzināju par kosmētiku, iemācījos dažādus mārketinga un pārdošanas trikus, kā arī uzzināju daudz jauna par tādām spējām, par kuru eksistenci es pat nenojautu.
 4. Kas bija Tavs spilgtākais vasaras notikums?

  Spilgtākais vasaras notikums viennozīmīgi bija lēciens ar izpletni- tāda brīvības sajūta nav vārdos aprakstāma!
 5. Ar ko atšķiras pagājusī vasara ASV no iepriekšējām vasarām?
 
  Vasara ASV no citām vasarām atšķīrās ar to, ka 3 mēnešu laikā pretējā zemeslodes pusē sasniedzu tik daudz, cik līdz tam nebiju sasniegusi visas savas dzīves laikā. Un tad es pārliecinājos, ka viss ir iespējams, tas ko mēs sasniedzam ir atkarīgs tikai un vienīgi no tā, ko mēs paši domājam un galvenais – DARĀM!
 6. Kā dalība programmā mainīja Tavu dzīvi? 

  Lai cik savādi tas neliktos, dalība programmā man lika saprast, ka pasaules iekarošana ir lieliska nodarbe, taču nekur nav tik labi kā mājās.
 7. Kāpēc Tu ieteiktu citiem saviem vienaudžiem piedalīties šajā programmā?

  Es ieteiktu citiem vienaudžiem piedalīties programmā, jo tā ir nenovērtējama iespēja iepazīt sevi.