Vecums: 23
Studē: RSU, Multimediju komunikāciju
Izvēlētais galamērķis: Havaju salas, Oahu

1.Kāpēc izlēmi piedalīties Work & Travel programmā?
Apceļot pasauli un redzēt pēc iespējas vairāk vienmēr ir bijis viens no maniem dzīves mērķiem. Esmu redzējusi daudz no Eiropas un ASV apmeklēšana šķita kā loģisks nākamais solis. Šī programma deva man iespēju ne tikai ceļot, bet arī strādāt ASV. Tādējādi es varēju pilnībā izbaudīt dažādas Amerikas dzīves nianses, nevis vienkārši tēlot tūristu un noskatīties uz visu no malas. Manuprāt, vienmēr ir labāk pārliecināties uz savas ādas kā viss notiek, nevis tikai skatīties filmas un gudri spriest kā citur viss 1notiek.

2.Kas bija galvenie šķēršļi, ko vajadzēja pārvarēt, lai nokļūtu ASV, un kā Tu tos pārvarēji?
 
Manuprāt, katra cilvēka lielākais šķērslis ir viņš pats. Manā gadījumā man nācās pārvarēt neskaitāmos ieganstus, kurus es pati izdomāju vai atradu, lai nepiedalītos šajā programmā, sākot ar ierobežotajām finanšu iespējām un visbeidzot ar pašas bailēm.

3.Par ko Tu strādāji un, ko šī pieredze Tev deva?
 
Es strādāju restorānā „Hard Rock Cafe Honolulu” par „hostess”. Sveicināju klientus, kad viņi ieradās restorānā un ierādīju viņiem galdiņus. Nekad iepriekš nebiju strādājusi apkalpojošā sfērā tāpēc varu godīgi atklāt, ka tas bija kaut kas pilnīgi jauns priekš manis, un arī diezgan liels izaicinājums, jo Amerikā apkalpojošā sfēra krasi atšķiras no Latvijas. Šai restorānu ķēdei ir raksturīgi, ka tā darbinieki ir atvēri, draudzīgi un oriģināli. Vārdu sakot restorāna menedžeri iedrosināja visus darbiniekus izpausties, nebija jābūt visu dienu nopietnai un stīvai, kā tas ir citos restorānos.  Tas arī ļāva man attīstīt savu personību, pēc iespējas vairāk komunicējot ar cilvēkiem kas šo vietu apmeklēja es iemācījos vienkārši būt brīva un pašpārliecināta. Par darbu ļoti priecājos, jo tieši tur es ieguvu jaunus draugus, iemācījos būt atvērta, brīvi runāt par dažādām tēmām angļu valodā un vienkārši izbaudīt Havaju salu kultūru. Vispār es savu darbu neuzskatīju par darbu, jo man dabiski patīk sarunāties ar cilvēkiem un divreiz dienā restorānā uzstājās dzīvās grupas, kas darba vidi padarīja vel interesantāku. Darbs man arī iemācīja smaidīt vairāk.

4.Kas bija Tavs spilgtākais vasaras notikums?

Ir ļoti grūti izvēlēties tikai vienu, prātā nāk neskaitāmas spilgtas atmiņas – lēciens ar izpletni, stundām ilgie pārgājieni un rāpšanās kalnos pa klintīm, akmeņiem un dziļiem dubļiem (jā, es domāju uz visām četrām, jo kājas ir tik nogurušas, ka nespēj pašas atsperties), snorkelēšana ideāli zilā ūdenī, kad šķiet, ka tev apkārt ir miljons zivju un īstenībā esi filmā, nevis izdzīvo savu dzīvi, vai vienkārši sēdēšana ar savu labāko draudzeni un foršākajiem istabas biedriem okeāna krastā, kad riet saule, atceroties dienā piedzīvoto un tad vienkārši gribas stulbi smaidīt.

5.Ar ko atšķiras pagājusī vasara ASV no iepriekšējām vasarām?
Neskatoties uz to, ka biju nonākusi pilnīgi man neierastā vidē, šo vasaru arī citādā ziņā nav iespējams pielīdzināt iepriekšējām vasarām, lai arī cik foršas tās nebūtu bijušas. Neviena iepriekšējā vasara man nebija bijusi tik daudz pozitīvu notikumu pilna. Trīs mēnešu laikā es piedzīvoju daudz vairāk jaunu lietu nekā pēdējos trīs gados kopā ņemtos. Un protams, neizmērojama brīvība un patstāvība.

6.Kā dalība programmā mainīja Tavu dzīvi? 

Kopš dalības programmā es esmu daudz atvērtāka un dzīvē vispār aktīvāka. Es meklēju iespējas darīt kaut ko jaunu un nevis atsakos no piedāvājumiem kaut ko darīt, jo man ir bail, es saku jā gandrīz visām avantūrām, jo zinu pie kā var uzdrīkstēšanās novest – pie lieliskiem piedzīvojumiem. Es skatos uz lietām savādāk. Vasarā es daudz ko sapratu. Varētu teikt, ka tāds sevis atklāšanas periods. Sapratu, ka es varu panākt visu ko vēlos tikai jāsaņemas. Šie trīs mēneši man deva iedvesmu visai turpmākajai dzīvei un es uz šo laiku vienmēr atskatīšos ar smaidu sejā.

7.Kāpēc Tu ieteiktu citiem saviem vienaudžiem piedalīties šajā programmā?

Šī ir iespēja katram jaunietim pārbaudīt sevi, uz ko viņš/viņa ir spējīgi un uz ko nē. Uzskatu, ka jauniešiem ir jāredz Pasaule, jāpaplašina savs redzes loks, un, kad tad vēl piemērotāks laiks ja ne jaunībā. Plus, programma ir lielisks atbalsts, jo aizbraukt uz Ameriku jau jebkurš var, bet programmas dēļ tev nav jābūt pilnīgi vienam. Vienmēr ir tā saucamais “safety net”, kas dod savā ziņā tādu kā drošības sajūtu. Kā arī iepazīstina tevi ar citiem Latvijas un Baltijas studentiem, kas devušies šajā programmā un atbraucot mājās būs kāds ar kuru gremdēties atmiņās, jo visiem citiem taviem draugiem jau būs noriebies, ka nevari aizvērties par savu lielisko vasaru.