PREMIUM PROGRAMMA INDEPENDENT PROGRAMMA

Independent programmas veids ir piemērots studentiem, kuri darba izvēlē vēlas lielāku brīvību. Tā sniedz iespēju pašiem studentiem sameklēt darba vietu vēl pirms vasaras sākuma. Studenti, piedaloties šajā programmā, var atrast savu sapņu darbu sevis izvēlētā galamērķī, ar labu atalgojumu un draudzīgu kolektīvu.

Turklāt, ja tomēr pārdomāsi un vēlēsies izmantot kādu no mūsu darba piedāvājumiem ASV, ir iespēja pāriet uz “Premium” programmas veidu.

 

Kā meklēt darbu?

Lai palīdzētu darba meklēšanā, visiem Independent programmas dalībniekiem tiks izsūtīta darba meklēšanas pamācība ar padomiem kā meklēt darbu, ar frāzēm ko teikt/rakstīt darba devējam, CV paraugu u.tml.

1. Izmanto pieejamo informāciju un sakontaktējies ar uzņēmumiem kuros jau stādājuši Work&Travel studenti

Reģistrētajiem programmas dalībniekiem tiks izsūtīts saraksts ar informāciju kur strādājuši iepriekšējo gadu programmas dalībnieki. Tajā būs ietverta arī informācija ar uzņēmuma kontaktiem. Izmanto to un sazinies ar darba devējiem. Pat ja uz doto brīdi nebūs brīvu vakanču, iespējams Tev tiks ieteikta kāda cita vieta, kas meklē darbiniekus.

2. Uzraksti CV un Motivācijas vēstuli

2.1 CV

CV vēlams sastādīt uz vienas A4 lapas. CV saturam ir jābūt oficiālam un jāizceļ Tavas prasmes un īpašības. CV pievieno savu foto! Tādā veidā Tavs CV saglabāsies darba devēja atmiņā. Neraksti mazsvarīgu informāciju un atceries, ka CV iekļautai informācjai ir jābūt atbilstošajai darba vietai uz kuru piesakies.  Piemēram, ka esi sekmīgs advokāts savā valstī un meklē oficianta darbu bārā Kalifornijas pludmalē, var atstāt arī sliktu iespaidu, jo iespējams darba devējs domās, ka neesi pārāk motivēts veikt vienkāršākus pienākumus. Galvenais sagatavo CV attiecīgajam darbam ar atbilstošām prasmēm.

2.2 Motivācijas vēstule

Tā tiek nosūtīta darba devējam kopā ar CV.  Visbiežāk motivācijas vēstuli darbinieku izvēlē neuzskata par galveno kritēriju, tomēr to izskata, ja ir jāizvēlas starp 2-3 līdzvērtīgiem kandidātiem. Motivācijas vēstulē jāizrāda interese par attiecīgo darba vietu, kā arī jāprecizē CV sniegto informāciju. Katrai motivācijas vēstulei ir jābūt personalizētai attiecīgajai darba vietai.

3. Nosūti e-pastus

Lai atrastu darba piedāvājumus sevis izvēlētā galamērķī izmanto:

Craigslist.org – Šī ir vislabākā mājas lapa darba un dzīvesvietas meklēšanai

maps.google.com – Pieņemsim, ka vēlies atrast darbu sērfošanas veikalā Huntington pludmalē, Kalifornijā. Ievadi Huntington Beach, California. Tad ieraksti atslēgas vārdu, lai atrastu uzņēmumus tajā apkārtnē, piemēram “Surf”.  Klikšķini virsū uz rezultātiem un varēsi atrast informāciju par uzņēmumu, to kontaktus, mājaslapu utt.

http://www.indeed.com – Darba sludinājumu saits

Backpage.com – Laba vietne, kur var atrast darbu un arī izmitināšanās ispējas.

FloridaPēc tam, kad esi atradis uzņēmumu e-pasta adreses, nosūti tiem savu CV un motivācijas vēstuli. Motivācijas vēstules tekstu vari sūtīt arī kā e-pasta tekstu. Jo vairāk CV sūtīsi dažādiem uzņēmumiem, jo lielāka iespēja atrast darbu. Neaizmirsti uzrakstīt, ka esi ārzemju students un vēlies vasarā strādāt ar J1 vīzu. Uzraksti, ka piedalies Work and Travel USA programmā un ka Tev ir derīga darba atļauja, un kāpēc esi ieinteresēts strādāt tieši šajā uzņēmumā.

4. Piezvani!

Dažreiz atbildi uz sūtīto e-pastu nesaņemsi. Pagaidi pāris dienas un piezvani uz konkrēto uzņēmumu! Atceries par laika zonas starpību un zvana izmaksām. Visizdevīgāk zvanot ir izmantot Skype. To var lejupielādēt  šeit: www.skype.com. Kad zvanīsi uzņēmumam, runā ar menedžeri. Parasti uzņēmumiem ir vairāki menedžeri, tāpēc Tev ir jājautā pēc Staff vai Hiring menedžera. Ja viņš nav uz vietas, uzzini menedžera vārdu un pēc kāda laika pārzvani. Ja nākamreiz pie telefona ir pareizais cilvēks, atkārto e-pastā uzrakstīto. Runā skaidri un nesteidzīgi, jo, iespējams, akcenta dēļ var rasties komunikācijas barjeras.  Vienmēr paskaidro darba devējam, ka Tu drīksti strādāt ASV legāli: “I will be participating in a Work and Travel USA Program sponsored by the Intrax Cultural Exchange (vai Spirit Cultural Exchange). As my sponsor, Intrax is authorized by the US government to issue the necessary documentation for me to obtain a J1 visa, allowing me to work legally within the US for up to four months.”
Ja darba devējs piekrīt Tevi pieņemt darbā, nosūti Self Placed Agreement, ko būsi saņēmis no mums. Palūdz menedžerim to izdrukāt, parakstīt, ieskanēt un pa e-pastu atsūtīt atpakaļ. Pēc tam nosūti to mums, lai darbu varētu saskaņot ar vīzas sponsoru. Pēc tam jau varēsi gatavoties ceļam uz ASV!

Ieteikums:  Lieliska metode, lai sevi iepazīstinātu un parādītu savas valodas prasmes, ir uzņemt par sevi mazu video un augšuplādēt to YouTube kanālā. Video klipā vari pastāstīt, kādu specialitāti  apgūsti, Tavu darba pieredzi un kāpēc vēlies šovasar strādāt ASV.