Hawaii New York Florida Las Vegas San Diego San Francisco Southern California

Klimats: Vasaras mēnešos Ņujorkā mēdz būt mitrs, tāpēc, ja uzturēsies Manhatanā vai Bruklinā, iesakām ik pa laikam apmeklēt Longailendas vējaino piekrasti, šādi atvēsinoties no karstuma.

Laika josla: Latvijas un Ņujorkas laika starpība ir 7 stundas.

Pārvietošanās: Pastaiga noteikti ir labākais pilsētas iepazīšanās veids. Ņujorka nav kalnaina un, pateicoties ielu loģiskam izvietojumam, apmaldīšanās šeit ir gandrīz neiespējama.

Ielās šeit bieži ir tāda jezga, kādu ir grūti iedomāties. Tas patiešām ir apbrīnojami, ar ko tikai cilvēki nepelna izdzīvošanai. Piemēram, šeit manhattancilvēki savu ķermeni un seju ir nokrāsojuši daž ne dažādākās krāsās, un kustas tikai tad, kad kāds viņiem ir kārbiņā iemetis naudu. Uz katra otrā ielas stūra var sastapt uzstājoties samērā prasmīgas breika dejotāju grupas. Tev jābūt arī gatavam, kad kāds Tev, no kabatas izvilktu, piedāvās „oriģinālu” Rolex rokas pulksteni. Neskatoties uz neko, viņiem tomēr noticēt nevajadzētu. Ņujorkā ir vesela dažādība ar cilvēkiem no dažādām pasaules malām ar dažādām kultūrām, profesijām un reliģijām.

Lielāku attālumu pārvarēšanai ir vairākas iespējas. Galvenais kustības līdzeklis Ņujorkā ir metro. Tas ir diezgan skaļš un dažviet arī nedaudz mulsinošs, bet tomēr tas ir viens no ātrākajiem pārvietošanās veidiem Ņujorkā, kas darbojas 24 stundas diennaktī. Ir iespējams izmantot arī autobusus, kas neskatoties uz Ņujorkas neprātīgo satiksmi, parasti tomēr iekļaujas laika grafikā. Tas kursē no sešiem rītā līdz pusnaktij. Kā metro tā arī autobuss maksā $2 par braucienu. Metro var iegādāties arī dienas biļeti, kuru regulāri lietojot, kopā var iznākt izdevīgāk.

Daudzi vietējie par savu pārvietošanās veidu izvēlas taksometru. Tie ir samērā ātri, bet citreiz iespējams sastrēgumos iestrēgt pat uz pāris stundām. Ar taksometra vadītājiem ir jābūt uzmanīgiem un būtu jāizvairās no dažādiem šaubīgiem vadītāju tipiem.

Vairāk  informāciju par Ņujorkas pilsētu varēsi atrast šeit: www.nycvisit.com, www.iloveny.com.

Dzīvošana
Ja Tu vēlies doties uz Manhatanasmetro vai Longailendas pilsētas daļām, tad labākās apmešanās vietas (salīdzinoši dārgākas, bet pieklājīgas) var atrast Hamptons Bay rajonā. Tomēr centies izvairīties no Dienvidu un Austrumu Hamptonas, kur cenas ir ļoti augstas. Montauka (augtāk uz ziemeļiem) ļoti ātri apdzīvojas ar J1 studentiem. Tas šajā rajonā darba un apmešanās atrašanu padara salīdzinoši grūtāku.

Ja vēlies strādāt kādā atšķirīgā darbā no citiem J1 studentiem, vari doties uz Hobokenu. Šī ir pilsēta Ņūdžersijā, kas atrodas Hudzonas upes krastos. Hobokena J1 studentiem ir piemērots rajons vairāku iemeslu dēļ:

Atrašanās vieta: Manhatanas slavenais siluets tieši aiz loga. Hobokenu ar pilsētas centru savieno diennakts metro līnija. Tā ir arī vēl neiekarota vieta – šis nav visai pieprasīts galamērķis J1 studentu vidū, tātad šeit ir vieglāk atrast gan darbu, gan dzīvesvietu.

Darba vietas: Hobekane ir galvenokārt slavena ar savu bāru koncentrāciju (visvairāk bāru uz vienu kvadrātjūdzi). Ir iespējams izvēlēties starp dažādiem restorāniem un bāriem. Vairāk informācijas šeit: www.hobokeni.com.

Par izmitināšanās iespējām vairāk informāciju vari iegūt šeit: 
www.newyork.craigslist.org/
www.easyexpat.com
Educational Housing Services – Studentu izmitināšana visā Ņujorkā.
International House NY –  studijas beigušo studentu vasaras izmitināšana, pieteikumu nodošanas pēdējais termiņš vasaras mēnešiem ir 15. aprīlis  – CITI Habitats New York

Lēta vasaras izmitināšana vienā no Manhatanas visapskaužamākajiem rajoniem – Columbia University Summer Intern Housing. Studentu vasaras izmitināšana ārpus Kolumbijas iebraukušajiem studentiem – NYU Summer Housing. Vasaras izmitināšana Ņujorkas Augstskolā – Polytechnic University Summer Housing

Kur strādāt: Time Square
Iespējams strādāt, piemēram, lielveikalos. Macy vai Bloomingdale gandrīz vienmēr ir darbavietas J1 studentiem. Tomēr bieži vien studentiem vispiemērotākais ir oficianta un bārmeņa darbs, jo šeit vislielāko algas daļu sastāda dzeramnauda. Mūsu pašu pieredze rāda, ka oficianta vai bārmeņa darbs studentiem ar J-1 vīzām ir visienesīgākais.

Vairāk padomus par darba atrašanu Ņujorkā var atrast šeit:

Kurp doties, ko darīt brīvajā laikā:
Ņujorkā ir ļoti daudz apmeklēšanas vērtas vietas: Time Square, Central Park, Coney Island, Empire State Building, the American Museum of Natural History, Museums of Modern and Contemporary Art, Madame Tussaud vaska statuju muzejs, Bruklinas tilts un neaizmirsīsim arī par slaveno Brīvības statuju. Ja esi Ņujorkā Tev noteikti arī vajadzētu apmeklēt kādu uzvedumu Brodvejā.

Šeit būdams varēsi apmeklē arī kādu lielāku festivālu:

MAIJĀ Ninth Avenue Food Festival,

JŪNIJĀ World Financial Centre for the Buskers Festival,

JŪLIJĀ Independence Day (July 4),

AUGUSTĀ Festivāls Hudson River Parkā ‘Blues, Barbecue and Fireworks’.

Kur Ņujorkā paēst: 
Šeit ir dažas cenu ziņā piemērotas vietas, kur var paēst ārpus mājām:
Empire Diner in Chelsea tradicionāls bet ļoti garšīgs amerikāņu ēdiens
Ruben’s Empanadas, Lower Manhattan Dienvidamerikas ēdiens
Sparky’s in Soho St. Charlie’s, Lower Manhattan ar labām cenām, kafejnīca tieši blakus WTC drupām.
Ben’s Pizza, Greenwich Village – laba picērija.
The Red Lion, Greenwich Village – ar dzīvu mūziku bārs-restorāns

Pamēģini arī hot-dogu, tos pārdod visur kur uzmet aci!
Neaizmirsti! J1 ir darba un ceļošanas vīza – noteikti arī paceļo. Ņujorkai tuvumā atrodas Maiami, Vašingtona, Filafeldija un arī Kanāda.