Hawaii New York Florida Las Vegas San Diego San Francisco Southern California

Šī ir patiesa paradīze dabas baudītāju vidū. Havaju salas ir interesantas tieši to dažādības dēļ. Pirmajā dienā iespējams doties sērfot, nākamajā snorkelēt, trešajā peldēties kopā ar delfīniem, bet ceturtajā jau doties pārgājienā pa džungļiem vai pie aktīva vulkāna.

Klimats: Havaju salās valda subtropisks klimats. Vidējā gaisa temperatūra no aprīļa līdz novembrim ir no 23 līdz 32 grādiem.

Laika josla: Vasarā Havaju salu laiks atpaliek par 13 stundām no Latvijas laika.

Transports: Vislabāk sabiedriskais transports ir organizēts Oahu salā, kur autobusu kustība notiek praktiski visos virzienos. Autobusa biļete maksā 2$ (2,5 stundu laikā biļeti ir iespējams izmantot atkārtoti). Par nožēlu pārejās salās, piemēram, Kauai, Maui un Big Island, sabiedriskais transports nav tiks labi organizēts, kā Oahu. Molokā un Lanā vispār nav sabiedriskā transporta.
Papildus informāciju par Havaju salām var atrast šādās mājas lapās: hawaii

Kur apmesties:
Havaju salās dzīvojot, īpašs ir tas, ka vienalga, kur būsi apmeties, atradīsies pludmales un naktsdzīves tuvumā. Īpaši, ja Tu strādāsi kādā hotelī. Ar dzīvesvietas piedāvājumiem vari iepazīties šeit: www.craigslist.orgwww.maui.net.

Kur strādāt:
Līdzīgi citiem štatiem, vislabākās darba iespējas ir restorānos, bāros, hoteļos un veikaliņos. Havaju salas ik gadu apmeklē miljoniem tūristu, un tas studentiem nodrošina brīvas darbavietas pietiekamā daudzumā. Havaju salas ir viens no vislielākajiem darbaroku deficīta štatiem ASV.

Kurp doties, ko darīt:

kiteKAUAI ir viena no Havaju vecākajām salām. Kauai sauc arī par zaļo salu, jo tā ir ar visbagātāko floru. Šī sala ir ļoti populāra kāzu ceļojumu galamērķis. Kauai ir uzņemtas daudzas slavenas filmas, kā piemēram, King Kong; 7 dienas, 7 naktis; Jurassic Park utt. Kauai noteikti vajadzētu apciemot tādas vietas, kā Waimea Canyon, Kipu Falls un Napala piekrastes klintis.

OAHU atrodas Havaju salu galvaspilsēta Honolulo. Visspilgtākā nakts dzīve norit tieši šajā salā. Arī darbavietas Oahu salā atrodamas salīdzinoši vieglāk. Uz šīs salas atrodas slavenais Pērlhārboras memoriāls, pasaulslavenā Waikiki pludmale un Diamond Head krāteris.

MOLOKAI sala ir vismazākā, bet vissenākajām vēsturiskajām tradīcijām.

MAUI pēc lieluma ir otra lielākā sala un tur ir iespējams atrast skaistākās pludmales pasaulē. Mauī atrodas Haleakala krāteris, kas ir apmēram tikpat liels, kā Manhatana, kāpēc gan tā malā nesagaidīt saullēktu? Noteikti, Mauī atrodoties, vajadzētu apciemot arī Polinēzijas kultūras centru, kas savus apmeklētājus iepazīstina ar dažādām Klusā Okeāna salu kultūrām.

HAWAII BIG ISLAND ir viss sākot no smilšainām pludmalēm līdz sniegotām virsotnēm. Apmeklējot Big Island noteikti ir ieteicams apmeklēt aktīvo Kilauea vulkānu Nacionālajā Havaju salu vulkānu parkā, kā arī paviesoties augstākajā kalnā pasaulē, mērot no okeāna gūltnes, virsotnē – Mauna Kea.

Kur paēst:

Havaju salu virtuve ir galvenokārt Āzijas un HawaiiDienvidamerikas bagāta. Katra ēdināšanas vieta piedāvās kaut ko sevišķu un interesantu. Silti iesakām izmēģināt dažādus ēdienus, īpaši Havajas tautas ēdienu, kas par pārsteigumu nav zivju ēdiens, bet gan mums labi pazīstama  cūkgaļa ar skābiem kāpostiem. Atšķirībā no mums, vietējie iedzīvotāji kartupeļu vietā pielieto  rīsus un gaļa ir samērā pikanta. Noteikti ir vērts pamēģināt!

Kur atpūsties:

Katra sala atpūtai Tev piedāvās kaut ko maģisku. Vasarai tuvojoties beigām, apsver nelielu ceļojumu no salas uz salu, lai gūtu maksimālu Havaju piedzīvojumu. Avioreisi starp salām ir ļoti bieži un lētākie no tiem ir GOAirlines www.iflygo.com, kas piedāvā turp – atpakaļ lidojumu tikai par 89$. StudentTour, pēc savas pieredzes, visvairāk iesaka paviesoties Maui, Big-Island un Kauai. Maui vari sastapt pasaules skaistākās pludmales, Big Island aktīvu vulkānu, bet Kauai pasaulē augstākās jūras klintis.

Izvēle ir Tavās rokās!