Hawaii New York Florida Las Vegas San Diego San Francisco Southern California

Šajā visvairāk dienvidos esošajam štatam ir pilnīgi savdabīga kultūra. Nav starpība, vai pastaigājies pa Maiami South Beach kopā ar pasaulslaveniem modeļiem, dienas vidu ballējies trakajā Orlando naktsklubā vai izbrauc ar laivu apskatīt Everglade nacionālo dabas parku. Floridas dzīves līmenis ir kaut kas vairāk, kā viduvējs!

Vairāk informāciju par Floridas štatu var atrast šeit:

 

Kur dzīvot?

floridaFlorida ir milzīgs štats ar piekrastes pilsētām,  kura pārsvarā pārtiek no tūrisma nozares. Tomēr šo štatu J1 studenti apciemo samērā maz un šeit konkurence uz darba un apmešanas vietām ir jūtami mazāka kā, piemēram, kādā sērfošanas pilsētā rietumu piekrastē.

MIAMI

Maiami ir Kubai vistuvākā lielpilsēta, un tāpēc tajā bieži ir dzirdama spāņu valoda un jūtama spāniska attieksme. Maiami ir reputācija kā pilsētai, kur dzīvo skaisti cilvēki un kur ir vismežonīgākā nakts dzīve, jo tā negrib rimties pat dienā. Palmas, gaišzils okeāns un neiedomājami daudz ballēšanās – MAIAMI!

Vietējie studenti parasti pulcējas Coconut Grove rajonā, kur atrodas daudz klubu, bāru un suvenīru veikliņi. Arī South Beach un Miami Beach ir iecienīts, bet šo rajonu modernais dzīvesveids ir dārgāks.

Maiami subtropiskais klimats liek vasarām šeit būt aizraujoši neparedzamām, tāpat kā visi pārējie piedzīvojumi ar ko šo štatu apmeklējošais programmas dalībnieks saskarsies. Var gadīties karstums – pat vairāk, nekā 30ºC, ko savukārt atvēsina pēcpusdienas pērkona negaisi (kas ir samērā bieži viesi, bet uzturas pavisam īsu laiku) un, par nožēlu, arī orkāni, kas šajā gadalaikā nav nekāds izņēmums.

floridaMaiami sabiedriskais transports ir samērā haotisks, bet par laimi ar kājām ir iespējams viegli izstaigāt tuvāko apkārtni. Ja nevēlies pārvietoties ar kājām, dari kā vietējie – iegādājies velosipēdu.
South Beach ir arī savs autobuss, kas izmaksā $0.25, kā arī uz pilsētas centru metro Tevi aizvedīs par velti. Garākiem braucieniem var izmantot dzelzceļu.

Vairāk informācijas par transportu iespējams atrast šeit: http://www.miamidade.gov/transit

Saites ar informāciju par apmešanās vietām šeit: http//www.visitflorida.com, http://miami.craigslist.org

ORLANDO

Orlando ir pazīstama kā Walta Disneja radītā pilsēta. Šeit ir neskaitāms skaits dažādu atrakciju parku, piemēram, slavenais Sea World, Wet’n’Wild ūdens parks, Universal Studio, kā arī dažādi mazāki izpriecu parki, piemēram Gatorland un The Holy Land Experience. Šīs ir labas darba meklēšanas vietas, bet neraizējies, tas nav vienīgais, ar ko Orlando saista. Izsmalcināts pilsētas centrs ir kā piebāzts ar naktsklubiem, restorāniem, kinoteātriem un bāriem. Pilsētā ir arī daudz dažādas šopinga iespējas.

Tāpat kā visā Floridā, arī Orlando valdošais ir subtropiskais klimats. Tātad šeit ir gaidāmas karstas un sausas dienas. Temperatūra parasti ir apmēram 32ºC un reti kad krītas zem 21ºC.

floridaTāpat kā Maiami, arī šeit pēcpusdienas pērkona negaisi ir samērā bieži, bet tie parasti ilgst tikai apmēram 10 minūtes un patiesībā ir labi karstuma dzesētāji. LYNX autobusi apkalpo visu Orlando un centrālo Floridu. Cena par biļeti ir apmēram $2. IRIDE trolejbuss brauc pa International Drive (tā maršutā atrodas vairums milzīgu atrakciju parku). Cena par braucienu ar šo trolejbusu ir $1.50. Vairāk informācijas par grafikiem un pieturām šeit: http://golynx.com

Informācija par izmitināšanās iespējām: http://www.craigslist.org, http://www.orlandoweekly.com.

KEY WEST

Tikai 150 km no Kubas ziemeļos atrodas Key West, kas ir ASV kontinenta daļas vistālākais dienvidu punkts. Šī ir unikāla, maza, mierīga pilsētiņa ASV zemākā dienvidu štata, tālākās dienvidu salas pašos dienvidos.

Brīvi klīstošas vistas dala ielu ar vairāk, nekā septiņiem naigiem kaķiem, kuri šeit dzīvo no laikiem, kad salā bija apmeties rakstnieks Ernests Hemingveijs. Pirāti, mākslinieki un paslēptas bagātības šīs salas vēsturē ieņem lielu lomu. Neskatoties uz to, ka šeit ir iespējams nodarboties ar dažādiem ūdens sporta veidiem, galvenais laika kavēklis ir sēdēšana brīvdabas kafejnīcās – vai nu kaut kur krastmalā pie okeāna, vai pie kokteiļa glāzes leģendārajā Green Parrot (Zaļais Papagailis) barā. Vasarā temperatūra nenokrītas zemāk par 26 ºC. 32 ºC karstums ir ierasts, bet atrašanās vieta Meksikas līča tuvumā nozīmē, ka salas klimats ir pastāvīgāks, nekā Floridas vidusdaļā.

Tā kā Key West ir samērā maza pilsētiņa, tad automašīna šeit ir vairāk kā traucēklis, nekā palīgs, jo par stāvvietu tiek prasīta ļoti augsta samaksa. Vietējie pa salu braukā ar velosipēdiem. Iznomāt ir iespējams ne tikai tos, bet arī skūterus, motociklus un pat golfa mašīnas.

Key West var pārvietoties arī ar disneylandsabiedriskajiem autobusiem. Ar studenta kartiņu viena biļete maksā apmēram $0.50. Vairāk informācijas par autobusu satiksmi un grafikiem var atrast šeit: keywestcity.com. Uz Myers Beach, Marco salu un Maiami var ērti nokļūt ar Key West Express, kas piedāvā ātrus pārbraucienus ar prāmi.

Izmitināšanas saites: Athomekeywest Craigslist KeyWest

Kur strādāt: Pašu Orlando vasarā apmeklē veseli 52 miljoni tūristi. Tātad droši var mēģināt atrast darbu tūrisma rajonu restorānos un uz tūrismu vērstajos veikalos visā reģionā. Tomēr ir jāievēro, ka dažos Floridas rajonos tūrisma sezona ir ziemā un līdz vasaras periodam tā būs jau beigusies. Pozitīvais ir, ka tas stipri samazina izmitināšanas cenas, taču dažās mazākajās pilsētiņās var rasties grūtības ar darbavietu atrašanu.

Dažādi lielie atrakciju parki un atpūtas centri izvieto brīvo darbavietu sludinājumus savās mājas lapās. Tātad, ja Tevi interesē darbs, piemēram, DisneyWorld vai SeaWorld, tad noteikti apmeklē viņu mājas lapas. Bet Miami Backpage mājaslapā atradīsi lērumu citu darba piedāvājumu sludinājumus.

south beachKurp doties: Cape Canaveral atrodas NASA Kenedija Kosmosa centrs. Ja Tev iznāk būt īstajā laikā īstajā vietā, vari kļūt par liecinieku kosmosa kuģa startam. Bet, ja tomēr tobrīd nevienu raķeti kosmosā nepalaiž, Tev ir iespēja apmeklēt muzejus, raķešu ekspozīcijas un ēkas, no kurām šīs raķetes parasti tiek palaistas.

Trešajā lielākajā ASV Nacionālajā parkā Everglades ir iespējams satikt gan krokodilus gan delfīnus, gan arī Floridas panteras. Ir arī iespējams izbraukt ar laivu pa purvaino apvidu un doties pārgājienā uz reģiona vecāko izveidoto aligatoru fermu.

Daytona Beach pludmale vairs nav mežonīgo tusiņu galamērķis, kā tas bieži bija 90. gados, tomēr šeit ir saglabājies viens no amerikāņu spožākajiem laika kavēkļiem – NASCAR. The Daytona 500 sacīkstes līdz vasaras sezonai diemžēl būs jau beigušās, bet tas nekas, jo Coke Zero 400 sacīkstes piepilda pilsētu ar sporta automašīnu cienītajiem ik gadu jūlijā.

Lai iepazītu Floridas bagātāko rajonu, būtu jādodas izbraucienā uz Fort Lauderdale. Šī vieta ir pazīstama kā Amerikas Venēcija. Pilsēta no 80 gadu pavasara sezonas (spring break) magnēta ir kļuvusi par greznu kūrortu. Pilsētas grandiozā kanālu sistēma ir ideāli piemērota vieta priekš vairāk nekā 42 000 jahtām.